24° Açık
Özel Haber - 19/07/2020 22:59 A A

​NEREDE SAVRULDUK

Mümin için tek hakikat Alah’ın emir ve yasaklarına uymak ve içindeki ilahi birliği sağlamaktır..
İnsan kendini bilirse içindeki ilahi birliği sağlar ve hakikatı sekülerizm’e ve politikaya kurban etmez..
İslam filizofu Ayne’l-Kudat’ın söylediği üzere, aslında sadece bir ödül var, onu hakikaten arayan ise çok az.Kendimizi bilirsek yani içimizde ilahi birliği sağlarsak varlığımızı dönüştürürüz.Sonra zaten o iyiliği ve Alah vergisi bilgiyi dünyaya siyasi,iktisadi,ahlaki ve dini sahada yayarız..
Mümin için hakikat tektir..
Mümin haksızlık kimden gelirse gelsin karşısında olacaktı..
Ancak politika uğruna hakikatler perdeleniyor adaletsizliklere​ göz yumuluyor haksızlıklara ses çıkartılmıyor..
Mensubu olduğu siyasi parti’yi hakikat üstü görmek, bağlı bulunduğu​ cemaati dokunulmaz kılmak, yapılan haksızlıklara göz yummak bizleri hakikatten uzaklaştırdı..
Toplumun ahlaki değerlerini yozlaştıran uygulamalara ses çıkartmamak, ailenin temeline dinamit koyan yasalar, birkaç feminist’e şirin görünmek için evlilik dışı yaşamı meşru kılan açıklamalar.Ve bu açıklamalara toplumdan çok az sayıda insanın ses çıkartması..
Yani hakikate aykırı​ eylem ve hareketlere toplumun sessiz kalması​ manevi yarayı daha da derinleştirmekte..
Hakikata aykırı eylem ve hareketlere​ icra makamından tepki gösterilmemesi hatta bizzat icra makamı tarafından desteklenmesi hakikatın boynunu büküyor.. İşte savrulduğumuz noktada tam burası..
Yalnışa yalnış diyememe yani hakikatı politikaya kurban etmek de diyebiliriz..
Son dönemlerde her şeyin politika üzerinden değerlendirilmesi, eleştirilerin hakikat üzerinden değilde politika üzerinden yapılması hayatın akışı sanki tamamen politika üzerinden devam etmesi toplumda ayrışmalara sebep oluyor diyebiliriz..
Benim partim yanlış yapmaz,​ mantığı veya körü körüne bağlantı kafayı kuma gömmek anlamına getiriyor ki bu durum da en tehlikeli olanıdır..
Sanırım savrulduğumuz nokta hakikatı politikaya kurban etmemizdir..
Özel Haber - 22:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.