32° Açık

Yamaç paraşütü için Fethiye’ye gitmeye gerek yok

Spor - 16/09/2020 10:18 A A

Yamaç paraşütü yapmak için artık Ölü Deniz’e gitmeye gerek yok.  Bu tutkulu uçuşu gerçekleştirmek için Arapgir’e giderek Çerkez tepesi semalarında eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Buraya gelerek tepenin zirvesinden kendinizi eşsiz gökyüzüne bırakabilirsiniz.

Arapgir Belediyesi, ilçenin alternatif turizm potansiyelini keşfetmeye devam ediyor.

13 Eylül Pazar günü Çerkez tepesi mevkiinden ilçe merkezine yapılan uçuş denemesini Yamaç Paraşütçüsü Burhan Çalışkan gerçekleştirdi.
Arapgir semalarında ilk defa yamaç paraşütü ile atlayış yapıldı.
Tarihi ve doğal güzelliği ile ziyaretçi akınına uğrayan ilçenin, yamaç paraşütünde de yeni bir adres olması için çalışma başlattı.
Kayaarası kanyonunda kamp yapmak üzere ilçeye gelen Malatya Sportif Havacılık Kulübünden Yamaç Paraşütçüsü Burhan Çalışkan ilçe merkezinde bulunan ve rakımı bin 300 olan Çerkez Tepesi mevkiinde yamaç paraşütü ile atlayış gerçekleştirdi.
İlçede ilk kez yapılan uçuş, renkli görüntülere sahne oldu. Malatya Sportif Havacılık Kulübü Üyesi Burhan Çalışkan, Çerkez Tepesi´nden başarılı bir uçuş gerçekleştirdi.
İlk kez böyle bir manzara ile karşılaşan ilçe sakinleri o anları cep telefonlarıyla kaydederken, çocuklar ise paraşütün iniş yaptığı yerde sevinç gösterisinde bulundu.
Burhan Çalışkan; İlk etapta deneme amaçlı uçuş yapıldığını, sonrasında ise gruplar halinde ve yolcu alarak da atlayış yapmak istediklerini belirtti. Bu sporu Arapgir’li gençlere sevdirmek ve Arapgir’de de yapıldığını göstermek olduğunu söyledi.

Çerkez tepesi semalarında yamaç paraşütüyle uçarak eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Buraya gelerek tepenin zirvesinden kendinizi eşsiz gökyüzüne bırakabilirsiniz.

Görünen o ki Arapgir en iyi ‘Yamaç Paraşütü’ alanı haline gelecek.

Spor - 10:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.