18° Parçalı az bulutlu

Gürkan’dan MESOB Başkanı Keskin’e Veda Ziyareti

Gündem - 02/04/2024 18:07 A A

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’e veda ziyaretinde bulundu.

 

Ziyaret için teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Selahattin Gürkan başkanımızla uzun bir süreden beri birlikte çalıştık. Malatya için çok büyük hizmetler ettiğine ben yürekten inanıyorum. Esnafımıza kapısı her zaman açık oldu. Makul ve yerinde olan esnafın talep ve isteklerini hiçbir zaman geri çevirmedi. Malatya’nın ve esnafın yanında oldu. Kim ne söylerse söylesin, hizmetleri ile tarihe geçeceğine ben yürekten inanıyorum. Yaptığı hizmetleri Malatya’da herkesg ördü. Depremin ilk gününden itibaren Selahattin Gürkan başkanımız ile bütün ilçe ve mahalleleri birlikte gezdik. Ben o zamanda teşekkür etmiştim. Malatya’ya hizmet etmek için son noktaya kadar mücadele verdi. Biz kendisinden esnaf camiası olarak razıyız. Allah razı olsun. Malatya’mıza ve esnafımıza yaptığı hizmetler için esnaf camiası olarak teşekkür ediyoruz. Selahattin Gürkan başkanımızı bundan sonrada daha iyi yerlerde görmek istiyoruz.” dedi.

 

Malatya BüyükşehirBelediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Şevket Keskin başkanımız ve esnaf kuruluşlarımız ile gerek Battalgazi Belediyesi başkanlıkları dönemimiz de,gerekse de Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimiz de çok yakın çalışma fırsatımız oldu. Şehrimiz ve esnafımız için birlikte karar alıp, birlikteplanlama yaptığımız çalışmalarımız oldu.  Şehrimizi ayağa kaldırma adına Esnaf ve SanatkarlarOdaları Birliği ile çok yakın temas içindeydik. 6 Şubat depremleri sonrasındavatandaşlarımızın yaralarının sarılması noktasında gece gündüz, kar kış demedenhakikaten büyük fedakârlıklarla bu şehri ayağa kaldırmaya çalıştık. Şehrimizinbelki de toplumda, ‘Sahipsiz, sorunları yokmuş’ ifade ediliyor. Şehrimizinhakikaten depremle ilgili barınma ve onlarla ilgili ihtiyaçlar ile ilgili sorunlarçözüldü. Ancak yapılaşma noktasındaki eksikliklerinin de depremin kendi mecrasıiçerisinde, inşallah bundan sonra gelecek olan arkadaşlarımız onu da hızlı birşekilde ayağa kaldırarak biran önce geçici barınma yerlerinden kalıcı barınma yerlerine,geçici barınma yerlerinden kalıcı işyerlerine gitme imkanı olur. Bizler odönemde geçici barınma ve işyerleri ve onların alt yapılarını yapmakla ilgiliyükümlülüklerimiz vardı.  Onları daTürkiye’de örnek ve örnek olabilecek bir şekilde yerine getirdik.” dedi.

 

31 Mart yerel seçimlerinde seçilen Büyükşehir ve ilçebelediye başkanlarına başarılar dileyen Gürkan, Malatya’da seçim sürecinindemokrasi olgunluğuna yakışan bir şekilde gerçekleştiğini ve bundan dolayı datüm Malatyalılara teşekkür ettiğini ifade etti.

MESOB Başkana Şevket Keskin, esnaf ve sanatkarlarayönelik çalışma ve hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı SelahattinGürkan’a teşekkür plaketi verdi.

Gündem - 18:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.