29° Açık

KARADEMİR: “Siftahsız Gün Kapatan Esnaflarımız Var”

Ekonomi - 14/06/2024 21:59 A A

kıymetli Malatyalı hemşehrilerim Kurban bayramı arefesinde Malatyamız buruk bir ortamda bayramını kutlayacaktır. Malatyamızın suni gündemlerden asparagas haberlerden uzak tutulması gerekiyor. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki Söğütlü Cami Konusu gündem de fazlasıyla yer almaktadır.

Bu şehirin tek sorunu ve en önemli sorunu Söğütlü Camisiymiş algısı yaratılıp esnafımızın vatandaşımızın diğer sorunları yok sayılmaktadır.

Esnafımızın vatandaşımızın en önemli sorunu Malatyada zor şartlarda evine ekmek götürmek ve ailesinin bir an önce konteyner kentlerden ve konteyner işyerlerinden yeni yapılacak olan yerlere ulaşmak olduğunu belirtmek istiyorum. Bu şehirde ciddi bir göç var.Malatyamızın Büyükşehir statüsünden düşürüleceği şu an için yeterli nüfusa sahip olmadığı söyleniyor bizler işdünyası olarak tedirginiz. Malatya da şu an esnaf bayramı yaşayamamaktadır konteyner işyerlerinde siftahsız gün kapatan esnaflarımız var. Bu şehirde birlik beraberlik olmadığı sürece şehirin ayağa kalkamayacağını her platformda belirtiyoruz.Devletimizin buraya hertürlü imkanı getireceğini ama buradaki yerel yöneticilerimizin etkin çalışamadıklarından dolayı Malatyamızın geriye gittiğini görüyoruz.Bu şehirin acil bir şekilde işdünyasıyla esnafıyla birlikte bir masa kurup sorunları istişare etmesi çözüm üretmesi gerekiyor.Malatyamızın bizlere ihtiyacı var lütfen kişisel hırslarımızı şahsi menfaatlerimizi bir kenara bırakıp şehir için rasyonel kararlar almalıyız.Malatyamız bunları haketmiyor.Maginder ailesi olarak öncelikle Filistinli kardeşlerimizin tüm İslam aleminin Türkiye’mizin Malatyamızın Kurban Bayramını kutluyoruz.Malatyamız inşallah ayağa kalkacaktır.Bizler herzaman Malatyadayız Malatyada olmaya devam edeceğiz iyi bayramlar diliyorum

Ekonomi - 21:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.