29° Açık

Öğrenciler Karnelerini Aldı

Gündem - 14/06/2024 14:51 A A

Vali Ersin Yazıcı, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle, Şehit Levent Çoşkun İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

Karne dağıtım törenine; Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir, Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Kd.  Alb. Ercan Altın, Yeşilyurt Belediye Başkanı İlhan Geçit, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Ak Parti İl Başkanı Namık Gören, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından öğrencilerin şiir okuması ile okul korosu dinletisiyle devam etti.

Törende konuşan Vali Yazıcı “Malatya’mız asrın felaketine maruz kaldı ve çok sayıda okulumuz, dersliğimiz depremden dolayı kullanılamaz hale geldi. Devletimiz, deprem bölgesinde hayatın normalleşmesi için yoğun bir şekilde çalışıyor, bizler de elimizden gelen gayreti göstererek şehri bir an önce ayağa kaldırmanın çabası içerisindeyiz. Şehrin ayağa kalkmasının en önemli ve belki de birinci göstergesi okullarımızın ayakta olması ve tüm öğrencilerimizin gönül rahatlığı içerisinde eğitim almalarıdır. Bugün bu tören daha anlamlı çünkü geçen yıl öğrencilerimiz çok zor koşullarda eğitim gördüler. Bu sene bazı sıkıntılarla birlikte depremin yarattığı olumsuzluklardan dolayı, birçok okulda ikili öğretime geçmek durumunda kalsak da hızlı bir şekilde yeni binalarımızı bitiriyoruz. Malatya, önümüzdeki eğitim öğretim yılında bakanlığımızın sağladığı imkanlarla öğrencilerimize daha güzel koşullarda daha iyi bir şekilde eğitim öğretim hayatına devam edecektir. Her zaman ifade ettiğim gibi çocuklarımıza hayatın normalleştiğini gerek aileler gerekse öğretmenler öğrencileri kültür, sanat, spor gibi çeşitli etkinliklere yönlendirerek hayatın normalleştiğini fark ettirmelidir. Bu tür etkinliklerin sayısını önceki yıllara oranla artırdık. Malatya’nın bu özel koşullarında eğitim vererek, kıymetli öğrencilerimizi kucaklayan vefakâr ve cefakâr öğretmen arkadaşlarımızı eğitim faaliyetlerine devam etmiş olmalarından dolayı yürekten kutluyorum. Sevgili öğrenciler bir dönemi daha kapattık. Tatilde bol bol gezip eğlenin, vali amcanız olarak sizden bir ricam var hangi alana ilgiliniz varsa o alanla ilgili bol bol kitap okuyun çünkü sizin en sadık dostunuz kitaplardır. Vefakâr öğretmenlerimize ve tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyor, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Daha sonra sınıfları ziyaret ederek yaşadıkları heyecana ortak olan Vali Yazıcı ve protokol üyeleri öğrencilere karnelerini dağıtarak çeşitli hediyeler verdi.

 

 

 

 

Gündem - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.