28° Az bulutlu

Terör Örgütüne Tendürek Dağı Kırsalında Darbe

Gündem - 13/08/2022 15:22 A A

Diyadin ilçesinde Tendürek Dağı kırsalında terör örgütüne düzenlenen operasyonda PKK’ya bir darbe daha vuruldu. Eren Abluka 10 Operasyonu’nda; 1’i sarı 2’si yeşil kategoride olmak üzere 3 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyona ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşırken İçişleri Bakanlığı’ndan da açıklama yapıldı.

BAKAN SOYLU: BİRAZ ORANTISIZ GÜÇ KULLANDIK

“JÖH-PÖH, Jandarma Komando, Güvenlik Korucu Timleri, SİHA-JİHA-PİHA F-16… Biraz orantısız güç kullandık” diyen Bakan Soylu, Eren Abluka 10 Operasyonu’nda; 1’i sarı torba olmak üzere 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Etkisiz hale getirilen 2 teröristin ise yeşil kategoride olduğunu açıkladı. Teröristlere seslenen Bakan Soylu, ‘Son çağrımız, teslim olun’ dedi.

BAKANLIK DETAYLARI PAYLAŞTI

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere verildi; EREN ABLUKA-10 operasyonu kapsamında, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü ile Ağrı ve Van İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, 11 Ağustos 2022 günü, Diyadin ilçesi Tendürek Dağı kırsalında müştereken başlatılan, J-SİHA, ANKA, P-SİHA ve Hava Kuvvetlerinin desteğinde, JÖH, PÖH,Jandarma Komando timleri ve Güvenlik Korucularının katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda; 2’si yeşil kategoride olmak üzere 3 bölücü örgüt mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

CANLI BOMBA YAKALANDI

Bakan Soylu, 11 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada, “Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Suriye Görev Gücü ortak operasyonunda; Azez Mare bölgesinde PKK/KCK terör örgütü mensubu ‘Ebu Ali’ kod adlı Hasan Najjar, 1,8 kilo C-4 plastik patlayıcı canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile yakalandı. Sınırlarımız içinde de sınır ötesinde de teröristlere göz açtırmayan; emniyet teşkilatımıza, emniyet istihbarat birimlerimize, jandarmamıza, Suriye Görev Gücü’ndeki kahraman evlatlarımıza tebrikler” demişti.

Gündem - 15:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.