15° Parçalı az bulutlu

Vali Ersin Yazıcı’nın “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” Mesajı

Gündem - 02/04/2024 14:52 A A

Malatya Valisi Ersin Yazıcı 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Ersin Yazıcı yayınladığı mesajda şunları dile getirdi:” Dünyada otizm ile ilgili farkındalığın artırılmasıyla erken teşhis ve tedavinin yaygınlaştırılması amacıyla 2 Nisan, Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

Otizmli çocuklarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Onların sosyal hayatta yer alabilmeleri, kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca bağımsız karşılayabilmeleri ve özellikle otizmli çocuklarımızın en iyi eğitimi alması önemli hedeflerimizdendir.

Güçlü ve dinamik bir yapıya sahip devletimiz, engellilerin eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunlarının çözümünde gücünü her daim hissettirerek, duyarlılık ve farkındalık oluşturma yolunda ilerlemeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Otizm Farkındalık Günü’nün otizme dair toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı artırmasını, temenni ediyor; otizmli çocuklarımız ve bireylerimiz ile ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.”

 

Gündem - 14:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.