28° Az bulutlu

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!

Gündem - 27/02/2022 11:46 A A

Çarşıda gayfenin önünde gonusuyorlardı. Saddam nükleer bomba atacahmış aboo bizde Irak’a yahınmışız.Geldim searde searde meşetgayadan eâri anam ahmun döküyordu. Ana ana dedi ne var goltuhlu ne bağırıyoon. Iı şi ana gı gayfenin önünde herifler toplanmış Saddam kimse bize bomba atacahmış hemide zehirliymiş. Valla herkes bu lafı veriyodu. Dedi “Get üstü değiş baa bir sitil getir.” Vardim simsiyah önlüğün bomboz olmuş ogrundan eâri kimi beyaz kimi kemik rengi düğmelerini sincıhmış gibi açtım. Gafamda deli sorular abo bu top mu bomba mi niyse Keccinin Ali dayının attığı ramazan topu gibi zaar diyi facıt mekene gibi hesap yapıyordum.

Vardım evliğe abla abla Saddam bomba atacahmış hem de zehirli gı abbooo bir çökelik dürümü ver bide sitil anam istedi de haydı. Gülerek Saddam bomba atacahmış çökelin derdine mi düştün diyi oynattı.Niyse ellâem aldım dürümü sitilin dibine davul çala çala meşetgayadan bağıriyooom ibiş emminin damına aşşagi Saddam bomba atacahmış uşah gaçın hemide zehirliymiş.Bir uşah geldi Saddam kim la dedi hangi köyün adamı ,dinime tekli girmaynan düşürürüm dedi.Düşürürdü yonetselserdi dünyayı çocuklar , bilirdim bende çocuktum yapabilirdik.Saddam kim la meşetgayadan bir daş atardık onun gafasini yarardık. Gücümüz yetmezse mahallenin eke abileri vardı iki daşta onlar atardı bizim atamadığımız yerlere yetiştirirlerdi. Hey yavrum Saddam kim miş daha da olmadı teze yorahtan serum lastiği gerdik meşe ağacının çatalına abooo gerisin geri çekince garatepeden aşardi.

Memmedo dayida o aylarda naylon kalmamıştı, herkes nükleer saldırı olur diyi camı pencereyi kepkep çivi ile gapatmisti. Bu panik havası beni hiç etkilememisti. Herkes bir vakit konuyla meşgul oldu. Bir TV nin önüne toplanır mahallede, büyükler ulo acans saati sesizi kesin cibelmeyin derdi bize. Oda sus pus olurdu sesi tök kibar konuşan bir emmi haber sunardi. Çıt çıkmazdı bizde gördük füzeyi ekranda birbirimize bakistik abboo bu Ali dayının ramazan topuna hiç benzemiyordu. Niysem bizi bir gorhu aldı,goya dasinan Saddam’ı vuracaktık. Teslim olduk varır gilara şahlanırdık Saddamdan ve bombasından…Biz çocukken yenilmiştik, savaşı oyun sanardık biz çocuktuk hiç bu kadar hayatı ciddiye almamıştık.

Bugün Dünya’nın neresinde olursa olsun bir çocuk kaçıp  saklanıyorsa bilin ki çocukluk son bulmuştur. Dünyanin tüm zalimleri için YAŞASIN CEHENNEM…

Gündem - 11:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.